woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
بررسي اينترنت شاتل موبايل سئو
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :امين طيرانيان
تاريخ: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۲:۱۷


شاتل موبايل، اسم سرويس تازه كمپاني شاتل، يك عدد از شناخته‌شده‌ترين و قديمي‌ترين ارائه دهنده‌هاي اينترنت در ايران مي‌باشد كه به طراوت راه اندازي شده مي‌باشد . اين خدمت تازه از روش يك سيم‌كارت علاوه بر ارائه امكاناتي مثل مكالمه و ارسال پيامك، خدمات وب را نيز در اختيار استفاده كننده قرار ميدهد . اين سرويس كه به طراوت راه اندازي شده است، خدمات ويژه ديگري را هم به مخاطبان خود ارائه ميدهد كه در اين مطلب به تحليل عملكرد اينترنت اين خدمت و معرفي ويژگي‌هاي دو عدد از مودم‌هاي آن پرداخته‌ايم . 

خريد اپل واچ
شاتل، سرويس‌ شاتل موبايل خود را از نحوه سيم‌كارت‌هاي دائمي و اعتباري ارائه كرده است و مانند ديگر سرويس‌دهنده‌هاي وب مبتني بر سيم‌كارت، كاربر قادر است بنا به تعيين خود، سيم كارت اعتباري يا سيم كارت هميشگي خريداري كند . به ادله سوابق زياد اين شركت در ارائه سرويس ها اينترنت، شاتل حامي فني و حقوقي زياد خير براي ارائه خدمات سيار روي زيرساخت كانال تلفن ياور و هم‌چنين زيرساخت شبكه نسل چهارم اينترنت پر سرعت بي‌سيم ثابت يا به عبارتي TD-LTE دارد . 
شاتل گوشي شاتل براي محاسبه خدمت وب خود، دو مودم 4G/LTE قابل حمل را به يار دو سيم‌كارت در اختيار زوميت قرار بخشيد . مودم زايكسل ۷۷۰۶، مودمي با ابعادي بسيار كوچك مي‌باشد كه قابليت و امكان پشتيباني از اتصال وايرلس تا ۳۲ كاربر به رخ همزمان را در اختيار داراست . سرعت انتقال اطلاعات زايكسل ۷۷۰۶، حداكثر تا ۳۰۰ مگابايت بر ثانيه هست و از تكنولوژي‌هاي 2G، 3G، 4G و TD-LTE پشتيباني مي‌كند . از نظر ظاهري، اين مودم زايكسل در زمره مودم‌هاي جيبي با پباده سازي مضاعف خوب قرار ميگيرد . ورقه سناريو OLED كوچكي روي اين مودم تعبيه گرديده ميباشد كه ميتواند اطلاعاتي مانند نام ارائه دهنده اينترنت،‌ وضعيت سرويس، اقتدار سيگنال، حالت باتري و حالت واي فاي را سناريو دهد . دو دكمه در كناره‌هاي زايكسل ۷۷۰۶ تعبيه شده مي باشد كه يك عدد وظيفه واضح خاموش كردن و ديگري وظيفه نشان دادن وضعيت واي‌فاي را بر عهده داراست . براي دسترسي به پيكربندي اين مودم و به طور كلي بخش اعظم مودم‌هاي جيبي، بايد از شيوه واي‌فاي به مودم وصل گرديده و از شيوه مرورگر رايانه شخصي،‌ نشاني آي پي مودم را كه به رخ پيش‌فرض ۱۹۲ .۱۶۸ .۱ .۱ است، وارد كرده و به تنظيمات آن دسترسي پيدا كرد . مودم زايكسل نيز از اين قاعده مستثني نمي باشد و براي تغيير‌و تحول تنظيمات آن مي بايست از اين رويكرد به كار گيري كرد . 
يك درگاه مايكرو يو اس بي هم روي بدنه ۷۷۰۶ و در قسمت سمت راست آن قرار دارد كه از آن براي اتصال به رايانه شخصي يا شارژ كردن مودم استفاده مي‌شود . يك باتري ۲۸۰۰ ميلي‌آمپر ساعتي درون اين مودم قرار گرفته مي باشد كه مي تواند تا ۱۰ ساعت (كه بستگي به حالت اتصال و شبكه دارد) براي كاربر دسترسي به شبكه جهاني وب را مهيا نمايد . مدت آماده به عمل اين باتري هم در حدود ۳۰۰ ساعت ميباشد . مودم زايكسل ۷۷۰۶، از لحاظ عملكرد نيز همت فراوان قابل قبولي را در آزمايش‌هاي زوميت نشان بخشيد و در هنگام اتصال چه با سيم (از روش كابل يو اس بي) و چه بي‌سيم، هيچ مشكلي را توليد نكرد . 

خريد آيپد
شاتل موبايل مودم ديگري كه در اختيار زوميت براي ارزيابي قرار گرفته بود،‌ مودم منحصر شاتل با نام ShM-M01 بود . اين مودم، نسبت به مودم زايكسل، بعدها فراوان كوچك‌تري داراست و از حيث ابعاد، نسبتاً به ميزان يك كارت ويزيت مي‌باشد . از حيث ويژگي‌ها البته ShM-M01 يه خرده ويژگي‌هاي كمتري نسبت به مودم زايكسل دارد . قابليت و امكان اتصال ۱۰ استفاده كننده به رخ هم‌زمان، سرعت دريافت تا ۱۵۰ مگابيت بر ثانيه و پشتيباني از تكنولوژي‌هاي 2G، 3G، 4G و TD-LTE، اين مودم را به تعيين براي اشخاصي تبديل كرده مي باشد كه در حقيقت به دنبال تجربه يك وب همراه هستند البته در عين حالا نيازي به ويژگي‌هاي زياد دوچندان مودمي مثل مودم زايكسل ندارند . 
مودم منحصربه‌فرد شاتل نيز دقيقا مثل ديگر مودم اين بررسي، دارنده يك برگه سناريو است . برگه سناريو ۱ .۴۴ اينچي كه شرايط سرويس، مقدار شارژ دستگاه و اطلاعاتي از اين قبيل را در اختيار كاربر قرار مي‌دهد . باتري اين مودم يك باتري ۲۰۵۰ ميلي‌آمپر ساعتي مي‌باشد كه مي تواند تا حدود ۷ ساعت (باز هم با در حيث به چنگ آوردن موقعيت محيطي شبكه) شارژ نگه دارااست . مودم ShM-M01، دارنده دو دكمه در دو طرف خويش است كه باز هم يك عدد براي شفاف / خاموش كردن دستگاه و ديگري براي تغيير‌و تحول اطلاعات نمايش داده شده روي نمايشگر به فعاليت ميرود . يك درگاه مايكرو يو اس بي هم وظيفه شارژ دستگاه و اتصال آن به كامپيوتر را بر عهده دارد . اين مودم نيز در آناليز زوميت عملكر قابل قبولي از خويش نشان اعطا كرد و در موقعيت متفاوت آزمايش شده، مشكلي توليد نكرد . لازم به ذكر ميباشد كه اين مودم‌ها تنها با سيم‌كارت‌هاي شاتل عمل مي‌كنند و استفاده كننده امكان استعمال از سيم‌كارت‌هاي اپراتورهاي ديگر را روي اين مودم‌ها ندارد . 
براي بررسي كارايي اينترنت شاتل موبايل، آغاز سرعت اين سرويس را با سرورهاي گوناگون در تهران از نحوه وب‌سايت اسپيد آزمايش سنجيديم كه مي توانيد نتايج را در تحت مشاهده كنيد: همانگونه كه در تصاوير آلبوم هم مشخص است، سرعت وب شاتل گوشي با سرورهاي متفاوت در تهران، به غير از سرور ايرانسل، بالاتر از يازده مگابيت بر ثانيه و حتما در مورد سرور هم پا اوليه به بالاتر از پانزده مگابيت بر ثانيه هم رسيده مي باشد . يك عدد ديگر از مولفه‌هاي حساس در هنگام بررسي يك سرويس اينترنت، پينگ آن سرويس مي باشد كه اكثر براي بازي‌هاي آنلاين كاربرد دارااست . به طور معمول، براي داشتن تجربه‌اي بدون اختلال در هنگام بازي‌، سرويسي با پينگ پايين ۱۰۰ ميلي‌ثانيه با آدرس آي پي ۸ .۸ .۸ .۸، كه DNS همگاني گوگل است، توصيه مي شود . با اين حال، استوار بودن نيز يكي ديگر از مولفه‌هاي داراي اهميت براي داشتن تجربه‌اي بي‌دردسر در بازي‌هاي محسوب ميشود و چه بسا در مورادي اين پايداري ميتواند بالا بودن نسبي پينگ را نشان ندهد . به طوري كه در شراي كاربري پينگ پايداري در حدود ۱۰۰ الي ۱۲۰ ميلي‌ثانيه داشته باشد هم قادر است از آن سرويس براي بازي‌ آنلاين استعمال نمايد . براي ارزيابي پينگ سرويس شاتل موبايل، براي مدتي سرور ۸ .۸ .۸ .۸ را پينگ كرديم كه مي‌توان نتيجه را در تصوير تحت مشاهده كرد: ارزيابي وب شاتل موبايل همانطور كه در تصوير بالا مشاهده مي‌شود، پينگ شاتل تلفن همراه في مابين ۱۱۱ الي ۱۳۲ در درحال حاضر تغيير تحول ميباشد و با اينكه اين پينگ، پينگ ايده‌آلي براي بازي‌هاي آنلاين محسوب نمي‌شود، ولي مي‌توان با آن تجربه‌اي نسبتا خوب را داشت . 
در بازار لبريز بازيگر اينترنت هم پا كه در يك‌سري سال اخير در كشورمان رونق مضاعف زيادي نيز پيدا كرده مي‌باشد و كاربران بخش اعظمي ترجيح مي‌دهند كه حتي بجاي اينترنت‌هاي ADSL، وايكس و وايرلس در خانه از اين اينترنت‌ها استفاده كنند، شاتل با توكل بر پيشينه خويش در بحث ارائه سرويس‌هاي اينترنتي، به عنوان بازيگر جديدي اسم خود را مطرح كرده هست . در آزمايش‌هاي اول زوميت، اين سرويس توانست عملكرد قابل قبولي از خود را به جاي بگذارد ولي نكته‌اي كه مقداري مي تواند كاربران بالقوه اين خدمت را مبتلا شك و شك و ترديد كند، آنتن‌دهي آن در تمام نقاط سرزمين ميباشد . پيش از به كار گيري از اين سرويس توصيه ميگردد با مراجعه به بخش مناطق تحت پوشش وب‌سايت شاتل تلفن همراه از پوشش اين خدمت در ناحيه خويش كاملا مطمئن شويد . 
شاتل تلفن همراه سواي شك وترديد هنوز نخستين رويه ميباشد و شاتل راهي طويل براي تبديل شدن به يكي از قطب‌هاي كليدي وب ياور در مملكت در پيشروي خويش داراست . مواردي كه بايستي زياد بخش اعظم توسط متخصص ها شاتل روي آن فعاليت شود، ارائه بسته‌هاي تشويقي و بسته‌هاي حجمي متنوع با قيمت مطلوب هست تا كاربر بتواند بر شالوده نياز خود از آن خدمت استفاده نمايد . از طرف ديگر با توجه به پيشينه شاتل در فرمان ارائه اينترنت، پيش‌بيني مي‌شود كه با تصميمات درست و استفاده از تجاربي كه اين كمپاني در طول ساليان به دست آورده است، شاتل موبايل اين پتانسيل را دارد كه به يك عدد از بازيگران اصلي بازار رقابتي و پرطرفدار وب گوشي تبديل شود . 
موضوع:
برچسب‌ها: خريد اپل واچ، خريد آيپد،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]